Pióra wycieraczek

FAQ : Najczęściej zadawane pytania przy zakupie nowych wycieraczek

Najczęściej zadawane pytania przy zakupie wycieraczek samochodowych

Sklep taniewycieraczki.pl to nie tylko szeroka gama produktów sprawdzonych marek, ale także grono ekspertów w dziedzinie wycieraczek samochodowych. Chcąc Państwu przybliżyć temat, stworzyliśmy krótki poradnik, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania klientów poszukujących nowych wycieraczek do swojego samochodu.

Jak dobrać wycieraczki samochodowe?

Decydując się na zakup wycieraczek samochodowych, musimy poznać długości piór zamontowanych w naszym samochodzie a następnie dobrać odpowiedni adapter. Liczba adapterów stale się powiększa, a u różnych producentów nazywają się one inaczej co powoduję duży problem przy doborze. W sklepie taniewycieraczki.pl możemy automatycznie wybrać pasujące wycieraczki do naszego samochodu, znając markę, model, rodzaj nadwozia i rok produkcji naszego auta co znacznie ułatwia dobór.

Czy kupować wycieraczki o wymiennych mocowaniach ?

Producenci wycieraczek proponują nie tylko wycieraczki samochodowe dedykowane do konkretnego modelu samochodu, ale także wycieraczki z wymiennymi adapterami. Jest to znaczne ułatwienie dla klientów, jednakże zupełnie nie opłacalne, klient najczęściej otrzymuje wycieraczkę niższej jakości a także płaci niepotrzebnie za dodatkowe adaptery, które wyrzuci po montażu. Osobiście polecamy zakup dedykowanych wycieraczek, przecież w żadnym nowym samochodzie nie znajdziemy piór z wymiennymi adapterami 😉

Jak działają wycieraczki samochodowe?

Głównym zadaniem wycieraczek samochodowych jest zapewnienie odpowiedniej widoczności przez przednia i tylną szybę, zapewniając bezpieczeństwo na drodze w cięższych warunkach pogodowych usuwając wodę i zabrudzenia. Powinniśmy przykładać większa wagę do tego elementu naszego samochodu, gdyż źle wytarta szyba może być jedną z przyczyn na prawdę niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki powinniśmy wymieniać regularnie, ze względu na to, że po pojawieniu się pierwszych problemów bardzo szybko one narastają. Jednakże dobrą praktyka jest także wymianą po pojawieniu się pierwszych objawów zużycia gumy. Jednym z pierwszych objawów mogą być :

 • Smugi pojawiają się, gdy guma wycieraczki uległo miejscowemu uszkodzeniu. Do tego typu sytuacji dochodzi przy nieprawidłowej eksploatacji wycieraczki, usuwając z powierzchni szyby uporczywego brudu lub lodu. Uszkodzenie może być też spowodowane mocnym zużyciem gumy i jej pęknięciem ze względu na wpływ niskich i wysokich temperatur.
 • Efekt zamglonej szyby obserwujemy, gdy warga wkładki gumowej podczas pracy wycieraczki pozostaje w jednej pozycji. Dzieje się tak z powodu zesztywnienia gumy w wyniku upływu czasu bądź zmian temperatur.
 • Szarpanie przeważnie spowodowane jest złym przyleganiem pióra wycieraczki do szyby, może być spowodowane mechanicznym uszkodzeniem szkieletu wycieraczki lub złym dociskaniem przez ramie wycieraczki. W przypadku wystąpienia szarpania zalecamy sprawdzenie sprężyny ramienia wycieraczki i dokładne obejrzenie szkieletu wycieraczek.
 • Piszczenie powodowane jest przeważnie starzeniem się gumy pióra, brak wymiany na nowe wycieraczki może doprowadzić do porysowania szyby.
 • Niepełna strefa wycierania zauważalna głównie przy większych prędkościach pojazdu, spowodowane jest to najczęściej montażem wycieraczek o niskiej jakości bez odpowiedniego spojlera lub źle wyprofilowanych.

Gdzie kupić wycieraczki samochodowe?

Naszym zdaniem, najlepszym miejscem do zakupu wycieraczek samochodowych są specjalistyczne sklepy, takie jak taniewycieraczki.pl lub inne sklepy motoryzacyjne, w których możemy liczyć na pomoc eksperta. Nie warto kupować wycieraczek z marketów, dostępne są tam najczęściej wycieraczki uniwersalne z wymiennymi adapterami, które są gorszej jakości lub najniższe linie jakościowe u danego producenta. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na datę produkcji, gdyż guma, najważniejsza część wycieraczki, starzeje się szybko.

Jaki typ wycieraczek jest najlepszy do mojego samochodu ?

Bezszkieletowe, szkieletowe a może hybrydowe ? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, najlepiej dobrać wycieraczki takiego typu jakie mamy aktualnie zamontowane w samochodzie, oczywiście jeżeli jesteśmy z nich zadowoleni. Producenci samochodów przeważnie na pierwszy montaż używają wycieraczki płaskie bezszkieletowe, gdyż cechują się one najlepszymi właściwościami i najlepszym wyglądem, jednakże nie koniecznie najlepszym pomysłem będzie zmiana wycieraczek szkieletowych na bezszkieletowe, gdyż ramie wycieraczki może być dostosowane do piór z mocowaniem wyżej umiejscowionym. W naszej wyszukiwarce po wybraniu swojego samochodu znajdą państwo pełen wybór polecanych typów przez naszych ekspertów.

Jak dbać o wycieraczki samochodowe?

O wycieraczki samochodu powinniśmy dbać tak jak o inne elementy naszego pojazdu, wydłuży nam to znacznie czas eksploatacji. Przede wszystkim zalecamy nie używania wycieraczek na suchą szybę, skorzystajmy z płynu do spryskiwaczy przed wytarciem szyby. Złą praktyką jest również usilne usuwanie brudu i lodu za pomocą piór wycieraczek.
Dodatkowo możemy też delikatnie wyczyścić gumę wycieraczki mokrą ścierka z mikrofibry, tak aby nie uszkodzić jej powierzchni.

Jak często wymieniać wycieraczki samochodowe?

Tak jak producenci twierdzimy, że dobrze wymienić wycieraczki raz w roku. Ten czas może się zmienić, odpowiednio używając wycieraczki ale także wybierając wycieraczki wysokiej jakości, takie proponujemy w naszym sklepie. Możemy je też wymieniać po pojawieniu się pierwszych oznak zużycia.

Jakiej firmy wycieraczki samochodowe kupować?

Firm produkujących pióra wycieraczek jest mnóstwo. W naszym sklepie znajdą Państwo wycieraczki marek selektywnie wybranych przez naszych ekspertów, zapewniających odpowiednią jakość ścierania i trwałość. Polecamy wycieraczki Oximo gdyż jest to marka wysoce wyspecjalizowana w produkcji wycieraczek, cechują się one bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. W naszej ofercie znajdą Państwo także marki proponujące wiele linii jakościowych jak Bosch czy Valeo.
Przy tych markach selektywnie podeszliśmy do wyboru danych linii aby zapewnić Państwu odpowiednia jakość w dobrej cenie. Posiadamy także w naszej ofercie produkty marek Continental, Denso, Denckermann i inne.

Jedna odpowiedź do “FAQ : Najczęściej zadawane pytania przy zakupie nowych wycieraczek

 1. Everything is very open with a very clear description of the challenges. It was definitely informative. Your site is very useful. Thanks for sharing!

 2. Norbert pisze:

  Oximo dobra marka. Też mam ich wycieraczki w obu swoich samochodach – jeszcze mnie nie zawiodły

 3. magda pisze:

  U mnie właśnie najlepiej sprawdzają się wycieraczki oximo. Jeśli chodzi o ich jakość to jest ona rzeczywiście wysoka, dodatkowo działają one bez żadnych problemów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *