Pióra wycieraczek

Gdzie kupić wycieraczki samochodowe?

gdzie kupic wycieraczki samochodowe

W jakim miejscu najlepiej kupić wycieraczki samochodowe? Te pytanie zadaje sobie zapewne każdy właściciel czterech kół. Według danych statystycznych z 2018 roku w Polsce było niemal 30 milionów zarejestrowanych pojazdów, a jak wiadomo każdy z nich jest wyposażony w wycieraczki. Pióra wycieraczek jako element eksploatacyjny należy wymieniać dość często i nie powinno dziwić, że użytkownicy aut stają przed problemem, gdzie dobrze jest zakupić wycieraczki samochodowe.

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na tytułowe pytanie i polecić miejsca, w których możemy liczyć na fachową obsługę.

Markety

Przeważnie w każdym większym markecie można znaleźć dział motoryzacyjny. Właśnie tam bardzo często natrafimy na wycieraczki samochodowe. Wybór modeli jest zazwyczaj dość szeroki, a cena kusząco niska. Jednakże problemem jest dobór wycieraczek. W supermarketach w tej kwestii jesteśmy zdani jedynie na siebie. Dodatkowo proponowane tam wycieraczki nie są wycieraczkami dedykowanymi do naszych pojazdów. Są to jedynie pojedyncze pióra o różnych długościach z mocowaniem tradycyjnym, haczykowym lub wymiennym.

Kolejnym problemem wycieraczek marketowych jest ich wątpliwa jakość. Zazwyczaj dostępne są jedynie wycieraczki znanych marek z najniższych linii. Co to oznacza? W praktyce zużywają się one dużo szybciej i wówczas ponownie będziemy zmuszeni jechać do marketu po nowy komplet. W konsekwencji oszczędzimy (choć niekoniecznie) trochę pieniędzy, ale stracimy dużo czasu i nerwów ze względu na ciągłą konieczność wymiany wycieraczek.

ASO – Autoryzowane Serwisy Samochodowe

Autoryzowany serwis samochodowy to serwis proponujący usługi naprawy i konserwacji pojazdów danej marki. Przeważnie posiadają w swojej ofercie także akcesoria dedykowane do danej marki pojazdu, więc także wycieraczki samochodowe. Zatem ASO wydaje się być dobrym miejscem do zakupu wycieraczek, jednakże problemem jest cena. Porównując do cen w naszym sklepie, ceny w ASO są dwu a czasami nawet trzy krotnie większe. Co ciekawe, często wycieraczki z pierwszego montażu są gorsze jakościowo niż zamienniki topowych marek piór wycieraczek.

Stacje benzynowe

Prawie na każdej stacji benzynowej znajdziemy wąską ofertę wycieraczek samochodowych. Skutkuje ona tym, że najczęściej nie dostaniemy tam poszukiwanego towaru. Nawet jeśli uda nam się natrafić na konkretny produkt, to jakościowo nie będzie on przewyższał wycieraczek dostępnych w marketach – jedynie cena będzie większa. Niemniej jednak jest to dobra opcja w sytuacjach podbramkowych np. kiedy na trasie doświadczymy mocnego zużycia wycieraczki, a w pobliżu nie ma marketu czy specjalistycznego sklepu.

Sklepy motoryzacyjne

Zdecydowanie najlepszym miejscem do zakupu wycieraczek samochodowych jest sklep motoryzacyjny. Dobry wyborem będzie specjalistyczny sklep internetowy taki jak na przykład Taniewycieraczki.pl. W takich miejscach możemy liczyć na profesjonalną obsługę oraz na najlepsze produkty w niskich cenach. Ważnym aspektem jest także wiek wycieraczek. W miejscach takich jak markety czy stacje benzynowe produkt może długo przeleżeć na półce sklepowej. W stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych także może pojawić się ten problem. U nas produkt do klienta trafia prosto z hurtowni. Co za tym idzie? Wycieraczki są po prostu świeże i mają szansę posłużyć nam dłużej. Dodatkowo wysoka selekcja producentów (takich jak Bosch czy Oximo) poddana testom zapewnia wysoki komfort używania.

Jeżeli zastanawiasz się, czy to odpowiedni moment na wymianę swoich wycieraczek, zapoznaj się z artykułem Kiedy najlepiej wymienić wycieraczki samochodowe.

Jedna odpowiedź do “Gdzie kupić wycieraczki samochodowe?

  1. kaja pisze:

    A może lepiej wybrać oximo? Co do tych wycieraczek to wyróżniają się one wysoką skutecznością, do tego też można je kupić w atrakcyjnej cenie

  2. alicja pisze:

    A może oximo? Sama wybrałam tutaj wycieraczki i nie żałuję, są one ciche, do tego też bardzo poprawiają widocznosć w deszczowe dni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *